"Enter"a basıp içeriğe geçin

Eski ABD Senatörü Patricia Schroeder Türkiye’de!

Image: www.esuturkey.com

İlk kez ana dili İngilizce olmayan bir ülkeye taşınan ESU’nun Dünya Kongresi Dr. Rıza KADILAR başkanlığında İstanbul’da yapılıyor. Kongre eski ABD Senatörü ve ESU Uluslararası Konseyi ve ESU ABD Başkanı Patricia Schroeder’i ağırlıyor. Schroeder, 20 Eylül Perşembe günü gerçekleşecek yuvarlak masa toplantısında ABD Başkanlık seçimini ve seçimin uluslararası ilişkilere yansıması üzerine konuşacak.

Dünya genelinde değişim programları, burslar, münazara ve toplum önünde konuşma yarışmaları, konferanslar, seminerler, ulusal ve uluslararası programlarla üyelerinin iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefleyen ESU, Dr. Rıza Kadılar’ın yanı sıra farklı ülkelerden pek çok konuşmacının yer alacağı Dünya Kongresi’nde Patricia Schroeder’i konuk ediyor. Eski ABD Senatörü, ESU Uluslararası Konseyi ve ABD’deki ESU’nun Başkanı olan Schroeder, 20 Eylül 2012’de 11.30-13.00 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müzesi’nde Chatham Kuralları çerçevesinde gerçekleşecek olan ve Amerikan Şirketler Derneği  (ABFT) tarafından desteklenen yuvarlak masa toplantısında yakın dönem dış ilişkiler, yaklaşan ABD başkanlık seçimi ve bu seçimin uluslararası platformdaki yansımalarını tartışılacak.

Eski bir Amerikan siyasetçisi ve ABD Kongresine seçilmiş ikinci en genç kadın senatör olan Patricia Schroeder 24 yıl boyunca ABD Temsilcisi olarak görev yapmıştır. ABD Silahlı Hizmetler Komitesinde görev yapan ilk kadın olan Schroeder 1987 yılı ABD Başkanlık seçimlerinde Ronald Reagan’a rakip olmuştur.

Sınırlı kişinin kabul edileceği yuvarlak masa toplantısına katılım için son başvuru tarihi 17 Eylül Pazartesi saat 17:00’ye kadardır. Kayıt ve bilgi için registration@esuwmc2012.org

Bu yazı yorumlara kapalı, ama trackback'ler ve pingback'ler açık.