"Enter"a basıp içeriğe geçin

Genç Başarı Vakfı Gönüllüleri için Mentorluk eğitimi

IMG_4736“Hayatınızda iz bırakan üç kişiyi düşünün. Nedir onların sizin için ortak özelliği?”

İşte bu soru ile başladım Genç Başarı Vakfı Gönüllülerine sunduğumuz mentorluk eğitimine…

Sunuma ulaşmak için: EMCC Turkey 2015 mentor

Genç Başarı Vakfı ülkemizde çok önemli bir boşluğu dolduruyor. Daha lise çağındaki gençlerimizin girişimcilik refleksleri kazanmasını ve bunu gerçek bir ortamda, bir şirket kurup, yaşatıp, geliştirip sonra da kapatarak yapmalarını ve bu süreçte yaparak öğrenmelerini sağlıyorlar… Bu süreçte öğrencilere bir de mentor desteği sunuyorlar. İş hayatından gelen ve tecrübeleri ile bu gençlerin daha da başarılı olmasına destek olacak gönüllüler bu programın başarısı için vazgeçilmez bir rol oynuyorlar.

Başkanı olduğum Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi (EMCC) Türkiye olarak geçen seneden beri bu programa hem üyelerimiz arasından mentor desteği sağlıyoruz, hem de gönüllülere sunulan kısa bir mentorluk sunumunu gerçekleştiriyoruz.

Bu sene 5 Aralık tarihinde D.ream’in yeni genel müdürlük binasında son derece seçkin katılımcılarla bu çalıştayı yapmak ve bu konuda katkıda bulunma fırsatını bana sundular. Keşke bütün sunumu video’ya çekseydik. Katılımcılar o kadar bilinçliydiler ki zaten benim daha ilk soruma katılımcılardan gelen cevaplardan sonra anlatacak çok da birşey kalmadı diyebilirim…

 

 

Bu yazı yorumlara kapalı, ama trackback'ler ve pingback'ler açık.