"Enter"a basıp içeriğe geçin

Türkiye merkezde!

Image: www.exportagroup.com

Londra merkezli Exporta tarafından 22-23 Mart tarihlerinde altıncısı düzenlenecek Türkiye Dış Ticaret ve İhracat Finansmanı Konferansı’nın başkanlığını Dr. Rıza Kadılar üstleniyor. Konferansta Türkiye’nin artan ekonomik gücü ve değerlendirmesi gereken fırsatlar masaya yatırılacak.

Londra merkezli Exporta, 22-23 Mart tarihlerinde Le Meridien İstanbul’da geleneksel Türkiye Dış Ticaret ve İhracat Finansmanı Konferansı’nın altıncısını düzenleyecek. 2011 yılında rekor katılımla gerçekleşen konferansta toplamda 250 ticaret lideri yer almıştı. Başkanlığını Dr. Rıza Kadılar’ın üstleneceği konferansta konuşulacak başlıklardan öne çıkanlar ise şöyle:

  • Dış ticaret finansmanında Türkiye özelinde öncelikli konular
  • Türkiye’nin dış ticaret açığı ve bu durumun finansman imkanları üzerine etkileri
  • Türkiye’nin önemli sektörleri finanse eden sendikasyon kredisi pazarında artan varlığı
  • Dış ticaret finansmanında yeni ürünler ve yöntemler: Murabbaha, sukkuk gibi ürünlerin leasing, factoring ve forfeiting gibi geleneksel ürünlerle karşılaştırılması
  • Yatırımların finansmanında ECA kredilerin giderek artan önemi
  • Arap Baharı’nın Türk ticareti ve bankacılık sektöründe yarattığı etkiler

Konferans başkanı Dr. Rıza Kadılar konferans hakkında şunları söylüyor: “Exporta, dünyanın bütün önde gelen finans ve ticaret merkezlerinde ticaret ve ihracat finansmanı konferansları düzenleyen deneyimli bir kuruluş. Aynı zamanda, ‘Global Trade Review’ ve ‘EMEA Finance’ dergilerini çıkarıyor. Bu konferansta Türkiye’nin Doğu ile Batı’yı buluşturan bir köprü oluşunun yarattığı avantajları ve Türkiye’de yatırım yapacak şirketleri bekleyen avantajları konunun uzmanlarıyla birlikte tartışacağız.”

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için, www.exportagroup.com adresi ziyaret edilebilir.

Bu yazı yorumlara kapalı, ama trackback'ler ve pingback'ler açık.